PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846413}

O wszystko zadbam

I Care a Lot
5,9 56 292
oceny
5,9 10 1 56292
5,2 30
ocen krytyków
O wszystko zadbam
powrót do forum filmu O wszystko zadbam

Mam nieco odmienne zdanie od większości. Miałem sporo wątpliwości podczas oglądania, od wrażenia zdecydowanie pozytywnego (na początku) po (z biegiem czasu) zdecydowanego "schłodzenia" nastroju. Był nawet moment, gdy zacząłem odczuwać rozdrażnienie, ale... Jeśli mam być uczciwy to spodziewałem się innego zakończenia, spodziewałem się czegoś co zaspokoiłoby moje poczucie sprawiedliwości. Z biegiem czasu moja nadzieja na, wydawać by się mogło, oczywiste zakończenie zaczęła gasnąć. Coś mi się nie zgadzało, nie pasowało, czegoś brakowało. całe to wrażenie minęło po rozmowie głównych bohaterów (scena pod koniec, w szpitalu gdy Roman Lunyov proponuje Marli układ). Moim zdaniem ta rozmowa jest kluczowa dla właściwego odbioru. Nie z kapelusza wzięło się powiedzenie "pierwszy milion trzeba ukraść". Film daje do myślenia. Co z ludźmi, co z moralnością, czy Nietzsche miał rację? Gdzie wzorce, gdzie autorytety, czy rzeczywiście miliony na koncie to najważniejsza rzecz? Do czego jesteśmy się stanie posunąć by być bogaci i jeszcze bogatsi...? I po co? Wiele pytań się nasuwa. jak dla mnie film dobry, budzący emocje, pytania. Skłaniający do refleksji. Traktować "O wszystko zadbam" jak thriller to tak jakby traktować "The Walking Dead" jak horror.

ocenił(a) film na 9
gustaw1964

Zgadzam się. Nieoczywiste przeslanie. Bardzo dobry!

ocenił(a) film na 7
gustaw1964

Nie zastanawiaj się, ludzie go po prostu nie rozumieją To kino absurdalne, reżyser wyśmiewa zarówno swoich bohaterów, to, o czym kręci film, jak i nas. Popcornowi oglądacze kolejnych sezonów kolejnych odmóżdżających seriali biora wszystko dosłownie, bez jakiejkolwiek refleksji. To przewrotna, i smutna komedia, pastisz naszych czasów

Nina281

Pastisz? Od kiedy nieudolność twórców to pastisz? Moim zdaniem na siłę szukasz w tym filmie czegoś, czego zwyczajnie nie ma oraz co jest ale wyszło niezamierzenie.

ocenił(a) film na 8
gustaw1964

Generalnie nie rozumiem ocen na 1. Chociaż jak przejrzałem profile osób które takie oceny wystawiają i jak oceniają inne filmy to powoli zaczynam rozumieć. Owszem w filmie sa pewne drażniące rzeczy ale generalnie to kawał przyzwoitego kina. Odnoszę wrażenie że jak nie wszystko jest podane na tacy to nie ma szans na dobra ocenę. Już dawno przestałem się sugerować ocenami na filmwebie.

ocenił(a) film na 10
gustaw1964

Dzięki, za ten wpis, w pełni popieram.

ocenił(a) film na 8
gustaw1964

widząc ten zalew wścieklizny w komentarzach, muszę zobaczyć ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones