PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837168}
7,2 46 589
ocen
7,2 10 1 46589
7,0 53
oceny krytyków
Nomadland
powrót do forum filmu Nomadland

Bardzo dobry!

ocenił(a) film na 8

Prawdopodobnie nic lepszego nie nakręcono w Ameryce podczas tego chorego pandemicznego roku. Frances McDormand w drodze. Spodziewałem się czegoś rewelacyjnego, a otrzymałem tylko film bardzo dobry. Dlaczego? Bo po lekturze reportażu Jessiki Bruder pierwszą część ogląda się jak dokument i tylko dokument, w którym biorą udział również bohaterowie książki. Prawdziwe kino zaczyna się potem, a do McDormand dołącza świetny Strathairn. I później do ostatniej sceny ściska gardło. Piękna opowieść o samotności i determinacji w niebywale przejmujących dekoracjach amerykańskiego bezdroża. Film absolutnie zapadający w pamięć. Bez znajomości tekstu Bruder na pewno wstrząśnie mocniej. I to zdecydowanie oscarowy obraz, bo te o prowincji USA zawsze wygrywają najbardziej zasłużenie.

ocenił(a) film na 10
JaCze

Nie zgodzę się z Twoją opinią, film jest wybitny i bardzo uniwersalny, nie ma jednej interpretacji o czym jest to kino. Wg mnie to pierwszy tak piękny estetycznie film od czasów Moonlight czy wcześniej Godzin. Ale znaczenie ma tu przede wszystkim treść, której zaskakująco jest tak mało ale wybrzmiewa ekstremalnie mocno. Szczególnie w tych pozornie przypadkowych momentach, kiedy spotykamy cholernie zwykłych ludzi, którzy opowiadając swoją historię zaczarowują widza do głębi. Na koniec się przyczepię, bo oceniłeś gniot Joker na 9, film mający konstrukcję scenariusza jakby pisany był przez obrażone dziecko z przedszkola. Zawsze więc śmieszą mnie takie opinie, że nic lepszego nie nakręcono w USA, jeśli to jeden z najbardziej autentycznych do bólu obrazów od czasów Boyhood.

ocenił(a) film na 8
requin

Może jest tak, że nie czytałeś reportażu Jessiki Bruder i stąd taki zachwyt, co całkowicie rozumiem. Nie oceniałem w Jokerze scenariusza, tylko to, jak ten film został zaprezentowany i zagrany. Pozdrawiam

requin

mam podobny zdanie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones