PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814760}

Laleczka

Child's Play
5,6 15 778
ocen
5,6 10 1 15778
6,2 15
ocen krytyków
Laleczka
powrót do forum filmu Laleczka

Tak zwana słaba sztuczna inteligencja otacza nas każdego dnia i towarzyszy w różnych czynnościach. Jak dla mnie reboot Laleczki Chucky z 1988 idealnie wpisuje się w dzisiejsze realia i fantazje już nie tylko o podmiotowości sztucznej inteligencji jaką znamy chociażby z filmów Spielberga ale o opanowania gatunku ludzkiego przez technologię i maszyny. Na poziomie narracji film niewiele różni się od klasycznych horrorów (wyróżniają go na pewno super efekty graficzne czy głos Marka Hilla użyczony laleczce). Tym co jest jednak najstraszniejsze to myśl do czego zdolna jest dzisiaj sztuczna inteligencja jaką znamy (ostatnio odkryto chociażby mikrofony w urządzeniach sprzedawanych w Lidlu). Aż strach pomyśleć co powstaje w laboratoriach o czym nie mamy pojęcia. Wcale nie wykluczone że przyszłość nie będzie wyglądać tak jak w filmie Klevberga!

Kino_wyobraznia

A czego się spodziewać po filmie, w którym główne skrzypce gra apka na ios i iphony, oraz zawsze obecna w ich pobliżu Aubrey, nawet gdy jest głową ledwie wiążącej koniec z końcem rodziny.

ocenił(a) film na 4
Kino_wyobraznia

Niby masz racje, ale ten nowy film miał niby wprowadzic coś nowego, a zamiast tego dostaliśmy temat powielony wcześniej już w innych podobnych filmach. Ile jeszcze można wałkowac o zbuntowanych maszynach? To już jest nudne. Sorry, ale jednak nie bez powodu, to oryginał jest dalej kultowy, a nie to coś.

ocenił(a) film na 8
xena_4

A wg mnie to dobra rozrywka, w tych celach głównie powstają tego typu produkcje-by dostarczyć rozrywki. Spodziewałem się sztampy, a mile się zaskoczyłem. W swojej kategorii oceniam na 8, uśmiałem się też, parę razy spiąłem, w dobrych proporcjach;) to taka gore komedia, bawiłem się przednio.

xena_4

Zależy dla kogo nudne. Niektórzy uwielbiają taką tematykę, inni będą się nudzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones