PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31689}

Cena strachu

Le salaire de la peur
7,9 8 123
oceny
7,9 10 1 8123
8,1 13
ocen krytyków
Cena strachu
powrót do forum filmu Cena strachu

Zgłupiałem.

ocenił(a) film na 4

Przez całą projekcję zastanawiałem się, o co w tym filmie chodzi. Miałem różne koncepcje, w zależności od fazy filmu. Najpierw wydawało mi się, że mamy do czynienia z - unikalnym w swoim rodzaju i bardzo ciekawym - obrazem absurdalno-surrealistycznym, potem, że to ma być po prostu film akcji (tu moja ocena filmu spadła niemal do zera), w końcu zwyciężyło przekonanie, że chodzi o alegorię życia ludzkiego, z elementami absurdu, groteski i filmowej prowokacji. Teraz, gdy czytam opinie i opisy, widzę natomiast, że wszyscy biorą ten film zupełnie wprost, jako właśnie film akcji i w dodatku uważają go za emocjonujący i dobry. I to jest dopiero fascynujące!

Pasazer_8my

a ja czytając Twój post zastanawiam się o co chodzi. obraz absurdalno - surrealistyczny??film akcji?? tu chodzi o SUSPENS i tyle w tym temacie

użytkownik usunięty
Pasazer_8my

Jak napisano wyżej, Cluzot "był moralistą porażonym absurdem egzystencji", czego np. dobitnym przykładem (tak mi się wydaje) jest niespodziewana śmierć głównego bohatera. Cluzot posługiwał się z lekka "popowym" językiem filmowym, ale z głębszymi pointami, jak w przypadku tego filmu, mam na myśli to, że życie może tak głupio i niespodziewanie się skonczyć, akurat wtedy gdy wszystko zaczyna się układać. I to jest frapujące!

ocenił(a) film na 10

A mnie podczas ostatniej sceny przypomniała sie bajka LaFointaina o musze, która po pokonaniu lwa wpada w siec pająka.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Dobre skojarzenie. Człowiek pokonuje zewnętrzne przeszkody a wpada w sidła własnego charakteru. Główny bohater ma silne parcie do przodu, ale może dlatego, że zarazem jest w nim coś nonszalanckiego, niefrasobliwego. W końcu ginie nie dlatego, że spadła mu na łeb skała czy że wjechał w niego ktoś po pijanemu, ale że "sam z siebie" robi sobie figielki na szosie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones